İade ve İptal Politikamız

  İptal ve İade Şartları

  Tüketici Kanununa göre (Sebep göstermeden Cayma Hakkı), almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, tekrar satılabilirlik özelliğini bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde (teslim aldığınız şekli ile) iade edebilirsiniz. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerde, (tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ürünler, hijyen özelliği bulunan ürünler, özel günlere (*) ait ürünler) cayma hakkı kullanılamaz. Alıcının özel talebi uyarınca üretilen ve/veya özel üretilmiş “TANZİM” ürünlerde (arajmanlar ve gelin el buketleri vb) cayma hakkını kullanılamaz.
  (*) Anneler günü, Sevgililer günü, Yılbaşı ürünleri vb. ürünlerde iade ve değişim uygulanmaz.

  İade ve Kargo masrafı

  İade edilen ürün/ürünlerin kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır.

  385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca, bireysel müşterilerimizin, iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın alt tarafında bulunan iade bölümünün eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

  Şirketlerin, iade işlemlerinde iade faturası kesmesi zorunludur.. Aksi durumda iade edilen ürünlere ilişkin işlem yapılamamaktadır.

  İade edilen ürünün bedeli ne zaman geri ödenir?

  Müşterinin ürün(ler)i iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa, ürünler, Herseycicek.com’ a ulaştığı andan itibaren, ilgili ürüne ait ödeme en geç 10 (On) iş günü içerisinde yapılacaktır. Sadece iade edilen ürünlere ait tutar geri ödenmektedir. Ürün bedelinin iadesinde, banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. İade edilen ürünlere ait (eğer varsa) kazanılan puan/ödül/hediye çeki geri alınacaktır.

  Banka kartlarına yapılacak iadelerde, bankaların iade süreci değişiklik gösterebilmektedir.

  Kredi kartı iadeleriniz, iadenin yapıldığı gün hesabınızda görüntülenmeyebilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

  Sorularınız için: siparis@herseycicek.com

   
  Anasayfa
  Kategoriler
  Sipariş Takip
  Sepetim
  Hesabım